logo

ولنتاین یا سپندارمذگان؟


روایت است که درقرن سوم در رم حکم فرمایی به نام کلادیوس دوم بوده. وی بر این باور بوده که مردان مجرد جنگجویان ماهرتری از مردان متاهل بوده, لذا رابطه با زن برای مردان مجازات داشته و حق ازدواج نیز نداشتند. دراین بین کشیشی مسیحی با نام ولنتاین در کلیسا خود و در خفا مراسم ازدواج را برای آندسته که عاشق بوده و تمایل به ازدواج داشتند انجام می داده. پس از مدت زمانی کلادیوس به این مورد پی می برد و در روز 14 فوریه حکم اعدام والنتاین را صادر می کند. 

از آن زمان تا به امروز در کشورهای اکثرا مسیحی چون مکزیک, ایالت متحده آمریکا , کانادا , انگلیس , استرالیا و فرانسه زوجین روز ۱۴ فوریه را جشن گرفته و به یک دیگرهدایا داده وجشن می گیرند.

رایجترین کادوها در این روز عبارتند از: کارت تبریک, گل رز, شکلات و جواهرات . درنظام اسلامی جشن در چنین روزی غیر قانونی ست برای همین عاشقان ۱۷ فوریه مصادف با سپندارمذگان که جشنی باستانی ست را می توانند جشن بگیرند. ما دراسب سفید پیشا پیش هر دو جشن را به هم میهنان خود با هرسلیقه , مذهب و باوری که باشند تبریک گفته وآرزوی شادی برایشان داریم.

فعالیت اسب سفید همانطور که قبلا اعلام شده بود از سال 2019 به قاره آمریکا انتقال پیدا کرده. در آمریکا اسب سفید در کنار خدمات خود معرف و فروشنده جواهرات  Jared gallery of jewelry نیز می باشد. Signet کمپانی مادرJared بوده و بزرگترین جواهرفروشی زنجیره ای در دنیا است. از آنسو Jared دارای بیش از 290 مغازه در بیش از 40 ایالت آمریکا می باشد.

تنوع بالای مدل های جواهرات در کنار هزاران الماس تراش خرده از دیگر مزایای Jared است. اما بزرگترین برتری و تفاوت با دیگر برندها و جواهر فروشی ها در خدمات پس از فروش آن می باشد. هر قلم جنس فروخته شده که شامل سنگهای برلیان, یاقوت کبود, یاقوت قرمز و زمرد مادام العمرتضمین دربرابرشکستگی, ترک خردگی یا درآمدن و گم شدن هستند. در ضمن طلا و یا پلاتین جواهرات در صورت نیاز به تغییر اندازه, تعمیر چنگک یا شاخک های نگاه دارنده سنگ ها, تعمیر زنجیرها و قلاب آنها همگی تحت پوشش سرویس ویژه بوده. دوستان برای اطلاعات بیشتر می توانند از طریق ایمل یا تماس با شماره 9494663746 اطلاعات بیشتر را از آقای جباری دریافت کنند.